Välj aluminiumpergola

Med en pergola från Renson kan du skapa ett extra rum utomhus. Är du ute efter en välkomnande lounge där du kan koppla av med vänner och familj, ett skyddat lekrum för barnen eller en mysig plats där du kan koppla av året om? Pergolan är anpassad efter din livsstil så att du kan njuta av underbar avkoppling, år efter år.

Alla våra pergolor bygger på en aluminiumram, oavsett om de är fristående eller fastsatta i fasaden. Tack vare alla tillgängliga tillval kan du skräddarsy din pergola efter dina behov. Bland tillvalen finns automatiskt solskydd, LED-belysning för att skapa en trivsam stämning samt ljud- och värmeanordning. Valet är ditt!

Välj ditt terrasstak

Camargue

 • Alla tillbehör är fint integrerade
 • Skräddarsytt på millimetern
 • Multikoppling, kan också monteras i efterhand
 • Det mest omfattande sortiment av sidoelement
Mer info >

Camargue Skye

 • Fullständigt öppningsbart tak
 • Hållbar lösning och skjutteknik tack vare patenterad S-drive-teknik
 • Alla tillbehör är fint integrerade
 • Multikoppling i spannets riktning, kan också monteras i efterhand
Mer info >

Algarve

 • Smäcker bärande konstruktion
 • Skruvarna är helt dolda
 • Omfattande sortiment av sidoelement
 • Koppling upp till 6 × 6 m utan ytterligare stolpe
Mer info >

Algarve Canvas

 • Mångsidig och kan användas som terrasstak eller som en carport
 • Styvt övre tak av metall med ett antikondensskikt
 • Stramt sträckt undertak med Zipshade-teknik
 • Matchar alla arkitektoniska stilar
Mer info >

Aero

 • Minimalistisk design för subtil integrering
 • Matchar alla arkitektoniska stilar
 • Skräddarsytt på millimetern
 • Upp till 6 × 6 meter, om kopplad
Mer info >

Aero Canvas

 • Minimalistisk design för subtil integrering
 • Matchar alla arkitektoniska stilar
 • Skräddarsytt på millimetern
 • Upp till 6 × 6 meter, om kopplad
Mer info >

Aero Skye

 • Passar perfekt i befintliga eller nya konstruktioner
 • Takbladen kan fällas in för fri sikt och maximalt ljusinsläpp
 • Taket och dess funktioner kontrolleras med hjälp av en app
 • Bladen är dubbelspontade för att bättre stå emot snö, och för bättre akustik och värmeisolering
 • Hållbar och säker rotation och infällning tack vare den patenterade S-Drive-tekniken
Mer info >

Algarve Line

 • 6 × 6 m utan ytterligare stolpe
 • Kombination av lamelltak och fasta canvasscreener som tillval
 • Omfattande sortiment av sidoelement
 • Smäcker bärande konstruktion, inga synliga skruvar
Mer info >

Lapure

 • Minimalistisk design
 • Panoramavy med öppet tak
 • Högt vindmotstånd
 • Fixscreen-tekniken gör att taket inte bågnar vid regn
Mer info >

Beställ vår inspirationsbroschyr

Låt dig inspireras av alla våra lyckade projekt och läs om vårt utbud av modeller och tillval. Ladda ner den digitala broschyren här!

Sidoelement och tillval till pergolor

De matchande sidoelementen blir kronan på verket för din aluminiumpergola. Föredrar du snygga paneler med lameller, ett Fixscreen-solskydd eller en glidpanel i glas? Våra sidoelement ger din pergola en unik touch, extra insynsskydd och skyddar dig från alla typer av väder.

Du hittar bokstavligen allt i vårt breda utbud av tillval för att skapa en mysig stämning i din pergola. Välj till stämningsfull LED-belysning, en toppmodern ljudanläggning eller ett integrerat värmesystem och låt alla dina sinnen njuta av ditt övertäckta uterum!

Välj sidelement

Tillval

Ytterligare information

Všetky zastrešenia Renson sa vyrábajú na mieru s presnosťou na štvrť palca bez príplatku.

100 najpopulárnejších farieb RAL je k dispozícii v architektonickom štruktúrovanom nátere bez príplatku. To vám umožní zladiť farbu zastrešenia terasy s tesárskymi prvkami vášho domu. Lišty je možné vybrať v inej farbe z najpopulárnejších 100 RAL ako architektonický štruktúrovaný náter, a to bez príplatku.

To závisí od typu zastrešenia. Pozrite si tabuľku produktov v tejto brožúre. V tejto tabuľke sú uvedené možné rozmery jedného strešného modulu. Moduly sa dajú spájať, aby sa dosiahli väčšie rozmery.

Zastrešenia so žalúziovými strechami (rad Camargue a rad Algarve) možno inštalovať ako voľne stojace alebo pripevnené o konštrukciu. Zastrešenia terasy so sklonom, s clonou alebo textilnou strechou možno postaviť len k domu alebo inej konštrukcii. Strechy Aero sú špeciálne navrhnuté na zabudovanie do novej alebo existujúcej nosnej konštrukcie.

Intenzitu svetla môžete plne ovládať pomocou líšt. Keď sú zatvorené, nepreniká žiadne svetlo, prípadne môžete nainštalovať sklenené alebo LED lišty, aby ste získali viac svetla. Keď sa lišty mierne pootočia, dovnútra rýchlo prenikne veľa svetla. Na modeli Camargue Skye môžete lišty nielen otáčať, ale aj posúvať na jednu stranu. Získate tak úplne otvorenú strechu.

Okrem ochrany pred slnkom poskytujú žalúziové strechy a strechy s pevnou clonou aj úplnú ochranu pred dažďom. Mali by ste však mať na pamäti, že žalúziová strecha je otvorená hliníková konštrukcia, ktorú si netreba mýliť s verandou. Nábytok a podlahy musia byť preto vhodné na vonkajšie použitie.

Zastrešenia Renson možno vybaviť širokou škálou príslušenstva, a tak ich dokonale konfigurovať podľa vlastného vkusu. (ochrana pred slnkom Fixscreen, posuvné panely Loggia, posuvné sklenené steny, osvetlenie, vykurovanie, hudba atď.)

To je určite možné. Najlepšie je vybaviť zastrešenie vhodnými bočnými vložkami (Fixscreen, Loggia alebo posuvné sklenené steny). Osvetlenie a vykurovanie tiež patria k možnostiam, ktoré si môžete užívať vo všetkých ročných obdobiach po celý rok.

Zastrešenie Renson bude dlhé roky plne vystavené vplyvom počasia. Ak si ho chcete vždy optimálne užívať, odporúčame každoročné čistenie pomocou produktov zo súpravy na údržbu Renson. Táto súprava produktov na údržbu zaistí zachovanie intenzívnej farby po celé roky a poskytne dodatočnú ochranu pred kyslým dažďom, morským vzduchom a UV žiarením (pozri tiež rozšírenú záruku na ročné používanie).

Samozrejme. Oficiálne odhady domov so zastrešením Renson zahŕňajú do ocenenia nehnuteľnosti aj túto skutočnosť. Investícia do zastrešenia Renson je preto spôsob, ako okamžite zvýšiť hodnotu domu!

Žalúziová strecha je nielen ochranou pred slnkom, poskytuje aj vetranie. Ak sa vzduch pod zastrešením príliš zohreje, jednoduchým miernym pootočením líšt možno vytvoriť ventilačný efekt, aby teplý vzduch prúdil preč cez strechu.

Množstvo hluku do značnej miery závisí od intenzity dažďa a nedá sa jednoducho kvantifikovať. Pri zastrešení so sieťovou alebo skladacou strechou je hlučnosť porovnateľná s dažďom, ktorý dopadá na stan. Pri zastrešení so žalúziovou strechou budete počuť tlmený kovový zvuk. Keďže používame dvojstenné lišty, hluk nie je taký prenikavý ako pri použití jednostenných líšt.

Pri zastrešení s pevnou strechou (Algarve Canvas a Aero Canvas) padá dážď priamo na oceľovú strechu. Antikondenzačná vrstva na streche mierne tlmí zvuk dažďa, takže nepôsobí príliš prenikavo. Hladinu hluku na pevnej streche možno porovnať s hladinou hluku na žalúziovej streche pri rovnakom množstve dažďa.

Pre každý nosný stĺp by ste mali položiť betónový základ vhodný pre typ povrchu, na ktorom bude zastrešenie umiestnené. Povrch by mal v prvom rade uniesť hmotnosť konštrukcie. Konštrukciu musí byť možné bezpečne nainštalovať, aby sa napríklad pri búrke neprevrátila. Ak máte existujúcu terasu s betónovými základmi, môžete montážne podstavce pripevniť k nim.

Zastrešenie sa zvyčajne dá nainštalovať za jeden deň. V závislosti od počtu voliteľných možností a výplní môže proces inštalácie trvať dva dni. Do toho nepočítame žiadne práce na základoch.

Na montáž na stenu sa dodávajú vhodné montážne konzoly. Upevňovacie prvky (skrutky) nie sú súčasťou dodávky, pretože musia byť vhodné pre konkrétne podmienky inštalácie, ktoré sa na jednotlivých miestach líšia.

V prvom rade by stena, ku ktorej sa má zastrešenie namontovať, mala mať dostatočnú nosnosť, aby uniesla hmotnosť konštrukcie. Stena, na ktorú sa má zastrešenie namontovať, by tiež nemala obsahovať žiadne prekážky.

Áno, ak má terasa pevný betónový základ. Montážne základne zastrešenia terasy sa musia dať bezpečne upevniť do betónového základu.

Odporúčame, aby bolo zastrešenie terasy vždy uzemnené. Hoci to nie je bezpodmienečne nutné, keďže naše osvetlenie má dvojitú izoláciu, uzemnenie zastrešenia terasy poskytuje dodatočnú bezpečnosť, ak by došlo k akejkoľvek poruche na elektroinštalácii vo vašom dome. Ak je vaše zastrešenie uzemnené, v prípade poruchy sa elektrina okamžite vypne.

Stĺpy sa v našej továrni narežú na správnu dĺžku podľa rozmerov, ktoré ste uviedli v objednávke. Odporúčame nevykonávať žiadne úpravy na mieste: ak sa stĺpy ešte viac skrátia, niektoré otvory (napr. upevňovacie otvory v montážnych základniach) už nemusia byť na správnom mieste.

Voda sa v radoch Camargue Line, Algarve Line a Lagune odvádza cez PVC potrubie v stĺpoch (priemer 50 mm). Toto potrubie môže byť napojené na kanalizáciu. Na modeli Lapure sa voda odvádza priamo cez stĺpy a v spodnej časti sa vylieva na terasu. Model Lapure sa preto nedá napojiť na kanalizáciu.

Zastrešenia dodávame v akejkoľvek farbe alebo povrchovej úprave, ale v niektorých prípadoch môže byť účtovaný príplatok. Ak je potrebné čo najpresnejšie zladiť existujúcu farbu, požiadajte dodávateľa vašej drevostavby o kód použitej farby prášku. Upozorňujeme, že nemôžeme zaručiť presne rovnakú farbu. Vzhľadom na základný materiál, parametre práškového lakovania a rozdiely medzi výrobnými šaržami prášku sú vždy možné malé rozdiely vo farbe.

Ak lišty nie sú úplne zatvorené, môžete ich naďalej používať v mrazoch. Ak sú lišty úplne zatvorené, kondenzácia medzi lištami môže spôsobiť ich zamrznutie v zatvorenom stave. V takom prípade by sa strecha nemala používať.

Teoretická hmotnosť snehu sa pohybuje od 100 do 200 kg/m³. V praxi to znamená, že 10 cm vrstva snehu môže vážiť až 20 kg/m³.
Mokrý sneh môže vážiť až 500 až 600 kg/m³, takže čím je sneh mokrejší, tým väčšiemu zaťaženiu bude vaša strecha vystavená. Sneh, ktorý napadol pred dlhším časom, sa začne pod vlastnou váhou stláčať a bude tiež ťažší.
Preto sa nosnosť našich zastrešení vždy vyjadruje v lb/ft², nie v palcoch snehu.

Pri grilovaní vznikajú sadze a nečistoty. Ak pod zastrešením používate gril, uistite sa, že otočné lišty nie sú úplne zatvorené alebo že je strecha s clonou úplne otvorená, aby sa zabezpečilo správne vetranie priestoru pod zastrešením. Dym vznikajúci pri grilovaní môže tiež spôsobiť znečistenie líšt, čo znamená, že ich budete musieť následne vyčistiť. Uistite sa, že akýkoľvek gril alebo otvorený oheň je vždy vzdialený aspoň jeden meter od akýchkoľvek clôn alebo iných stien, ktoré sú namontované na vašom zastrešení terasy. V opačnom prípade by ste mohli spôsobiť trvalé poškodenie práškového náteru alebo tkaniny.

Tkanina použitá na modeloch Fixscreen je nepremokavá, takže ich môžete nechať rozvinuté aj v daždi. Odporúčame, aby ste clonu nezvíjali, keď je mokrá, pretože to zabráni správnemu vyschnutiu tkaniny, čo môže mať za následok vznik škvŕn. Mokré clony sa mierne roztiahnu a nezvinú sa tak úhľadne. Tkanina je odolná voči hnilobe a plesniam, ale akékoľvek látky, ktoré sa na nej usadia a zostanú na nej (peľ, vtáčí trus, lístie), môžu hniť alebo plesnivieť. Preto odporúčame mokré clony čo najskôr opäť rozvinúť, aby mohli vyschnúť.